Експерти А+ розкажуть, як просувати Landing Page в 5 етапів. І підкажуть, чому не кожне SEO просування лендінгу працює.
Що таке landing page та SEO: розберемося на фундаментальних поняттях
Лендінги – це сайти, які складаються з однієї сторінки, що містить основну інформацію про продукт, послугу або подію. Головною метою створення landing page є конвертація відвідувачів в клієнтів. Як правило, на лендинг потрапляють через посилання з постів, e-mail повідомлень, банерів або смс. Просування лендингу — комплексний процес, важливу роль у якому може грати SEO, тобто оптимізація сайту (що включає розвиток, коригування багів та просування) відповідно до вимог пошукових систем. При цьому не у всіх ситуаціях СЕО просування лендингу справді необхідне.
SEO просування landing page – коли воно обґрунтоване
Експерти А+ застерігають тих, хто не має достатнього досвіду в цій сфері, від використання SEO для лендингу без попереднього детального аналізу. Оскільки це інструмент на довгострокову перспективу, що потребує суттєвих витрат ресурсів. Відповідно, вдаватися до цього методу просування доречно, якщо:
- Ваша продукція або послуги мають великий життєвий цикл.
- За цими продуктами та послугами вже існують конкретні пошукові запити від користувачів.
- У ніші спостерігається порівняно низька конкуренція.
Відповідно, пошукова оптимізація не призначена для лендингів, які пропонують товари по акції або акцентують увагу користувачів на сезонних пропозиціях. Крім цього, якщо продукт спочатку не дуже шукають в інтернеті, то по ньому складно буде сформулювати ключові запити, що також ускладнює SEO просування лендінгу.
І, безумовно, якщо в топі видачі немає жодного односторінника від конкурентів, тільки повноцінні сайти та інтернет-магазини, то ймовірність виходу лендингу на лідируючі позиції дуже мала.
Просування Landing Page – детальний алгоритм
- Найпершим етапом, звичайно, є робота із запитами. Правильне визначення семантичного ядра дуже важливе для лендингу, який пропонує обмежену кількість символів для опису. Тому потрібно проаналізувати всі тематичні запити, відібравши близько 50 низько- і середньочастотних.
Окрім цього, бажано провести кластерний аналіз, причому вручну. В результаті у вас має сформуватися 1 максимально релевантна група, яка міститиме пару середньочастотних запитів та декілька НЧ запитів. Ви можете включити первинний ключ до URL сторінки.
- Наступним етапом має стати якісний технічний аудит, а саме:
- Вибір коректної Pagespeed (менше 3 сек.). Для цього необхідно прописувати текст на лендингу, а не вставляти одним файлом, при цьому зображення не повинні виконувати роль фону. Оптимізації належить і медіа-контент, і файли з дозволами css- та js-, і, звичайно, кількість запитів.
- Велике значення має створення мобільної версії лендингу або окремим сайтом або шляхом адаптації поточного дизайну. При цьому, безумовно, вся інформація на кожній версії має бути ідентичною та візуалізуватися коректно.
- Доопрацюйте верстку щодо помилок. Як правило мова йде про візуальні дірки на сайті, диспропорційний дизайн та модулі які некоректно зміщуються – все це негативно впливає на просування, лендинг не принесе ніякої користі. Найрозумнішим буде перевірка landing page за допомогою актуальних валідаторів.
- Вкрай важливо уточнити регіон. Дуже ефективно просувати лендинги у неключових регіонах, де спостерігається порівняно невисока конкуренція, і далеко не всі сайти оптимізовані під пошукові вимоги.
- Налаштуйте основне дзеркало, причому бажано з протоколом https, якому той же Google надає перевагу при видачі.
- Не забудьте про файл у форматі .txt, який включатиме інструкції та директиви для пошукових роботів, що обмежує доступ роботам пошукових систем до вмісту сайту.
- Маркетингова стратегія просування лендингу обов’язково має включати в себе роботу із зовнішніми аспектами, а саме:
- Приділіть увагу максимальній природності походження всіх посилань. Цьому сприяє публікація релевантного контенту (лонгріди, прес-релізи) наресурсах, що вселяють довіру. Зменшіть кількість або виключіть масові розсилки. Натомість створюйте більше матеріалів, що згадують назву фірми або продукту та включають посилання на landing page.
- Використовуйте методи crowd-marketing, тобто взаємодійте з ЦА на сторонніх інтернет-ресурсах, щоб привернути увагу до свого продукту. Для цього можна розвивати обговорення компанії на тематичних форумах, агрегаторах відгуків.
- Перевірте розміщення кнопок на соціальні мережі . Вони індексуються моментально, це сприятиме продуктивнішому просування. Також, посилання не повинно вести на групи або бізнес-сторінки, які містять занадто багато контенту, що відволікає.
- Чим більше інформації про компанію буде присутньо в інтернеті, тим краще. Тому не забудьте згадувати фізичну адресу у ключових довідниках, картографічних сервісах. Ця інформація сприятиме SEO будь-якого лендінгу.
- Важливий етап у SEO – внутрішня оптимізація.
- Налаштуйте метатеги та заголовки. Перші не обов’язкові, але пошукові системи часто звертаються до них при обробці запитів. Заголовки повинні бути ввічливими, але не надто сухими і офіційними, найкраще виконувати їх в H1-H3 і відразу ж доповнювати ключами.
- Не забувайте, що основна мета landing page – конверсія відвідувачів в клієнтів, тому текст має бути коротким, чітким та спонукати до дії. Звичайно, краще перевірити його як на орфографію, так і унікальність на одному із популярних сервісів.
- При роботі із зображеннями пам’ятайте, що їхнє завдання привертати увагу, але без перевантаження лендингу. Тому оптимізуйте їх під цю мету.
- І, звичайно, жодне SEO не буде ефективним без урахування комерційних та поведінкових факторів та відгуків. Зокрема, сучасні користувачі звертають увагу на:
- Контактну інформацію. Мова йде не тільки про фізичний офіс та посилання на нього в картах, а й про телефонний номер.
- Можливість замовити зворотній дзвінок через спеціалізовану форму. За даними досліджень, цей формат спілкування набагато ефективніший, ніж онлайн-консультант.
- Наявність цін. Багато виробників вважають, що краще вказувати їх завуальовано чи уточнювати за дзвінком. Але для пошукових систем це важливий фактор, тому вартість має бути чіткою, більше того, прописаною в html-коді, а не у вигляді зображення або script.
Просування Landing Page: як оцінювати результати
Звісно, за показниками реакції відвідувачів. Наприклад:
- Час, проведений на лендінгу, повинен перевищувати одну хвилину. А кількість тих, хто залишив лендинг за 15 секунд і швидше, не повинна бути вищою, ніж десята частина відвідувань.
- Для покращення метрики “час на сайті” можна підключити як можливість безпосередньої консультації на сайті, так і діалогові гаджети, наприклад, підбір за параметрами, калькулятор або моментальний прорахунок.
Суть у тому, що збільшення кількості тих, хто здійснив покупку, безпосередньо впливає як на прибуток бізнесу, так і на конверсію, що враховується пошуковими системами.
Як просувати лендинг – коротка пам’ятка від експертів A+
- Пам’ятайте, що далеко не всім landing page підходить SEO як метод просування. До нього можна вдаватися тільки для товарів та послуг з великим LTV, які часто запитують і за порівняно невисокої конкуренції. SEO у регіонах ефективніше.
- Проаналізуйте всі запити вручну, зробіть релевантну вибірку та створіть семантичне ядро, яке виключає високочастотні запити
- Технічний аудит обов’язково повинен включати не тільки оптимізацію контенту та верстки, але й створення версії для мобільних пристроїв, файлу Robots.txt, уточнення регіону та дзеркала.
- У маркетингову стратегію потрібно включити методи crowd-marketing та створення реального високоякісного контенту. Крім цього, відвідувачам має бути зручно переходити по кнопках соцмереж та отримувати повну інформацію про компанію на максимумі майданчиків, включаючи ключові довідники та картографічні сервіси.
- Внутрішня оптимізація складається не тільки з роботи з метатегами, заголовками та текстом, але й з контактною інформацією, а також опрацюванням текстів на предмет грамотності та спонукання відвідувачів до здійснення покупки.
- Не забувайте моніторити показники часу, проведеного відвідувачами на сайті, прагнуть підвищення конверсії всіма способами, включаючи інтерактивні гаджети. І, звичайно, вказуйте чіткі ціни, які відразу дають відвідувачам уявлення про ваші продукти чи послуги.
За багаторічним досвідом експерти А+, SEO просування landing page може принести гарні результати, але тільки при попередньому грамотному аналізі та якісному налаштуванні. Це інструмент на довгострокову перспективу, що потребує суттєвих витрат. Тому краще довірити таку роботу професіоналам.